HÍREK – 2020

 

Annak ellenére, hogy 2020. évben nem állt rendelkezésre egyéb támogatás, csak a 2018. évi SZJA 1%-ból eredő pénz, azaz 35.023,- Ft., és a 2020. tavaszán kitört Koronavírus járvány miatt sem tudtunk nyilvános rendezvényeket tartani, igyekeztünk ezt az összeget minél hasznosabb programokra fordítani, és minél több embert elérni  közhasznú tevékenységünkkel.

2020. – Csatlakozás a Fejér Megyei Kormányhivatal Népegészségügyi Főosztály egészségfejlesztési programjához / Székesfehérvár

2020-ban 28.750,- Ft értékben vásároltunk orvosi műszereket, bőrredőmérőt, ujjra csíptethető pulzoximétert, és magasságmérőt.
Az É-L-E-T Egyesület fent megnevezett műszerekkel támogatja a Fejér Megyei Kormányhivatal Népegészségügyi Főosztály egészségfejlesztési programját, melynek keretében a települési egészségnapokon/egészségügyi szűréseken a lakosság egészségi állapotának felmérését végzik.  Ezekkel az eszközökkel körülbelül 1500 főt lehet szűrni évente.