HÍREK – 2017

 

2017. szeptember 3 – Létragolf versenySzékesfehérvár

Egyesületünk részt vett a Gyermekekért Albafi Alapítvány “Vakációsírató” rendezvényén 2017. szeptember 3-án. Nagy sikere volt az érdeklődőknek szervezett létragolf-versenynek. Közel 60 fő nevezett a 16 versenyre, ahol a győztesek 2.000,- Ft-os Decathlon ajándékutalványt kaptak, összesen 32.000,- Ft értében.
A program a 2015. évi SZJA 1%-ból valósult meg.

2017. június – Csatlakozás az e-Bug nevű oktatási programhoz / Székesfehérvár

Az É-L-E-T Egyesület 2017. évben is csatlakozott a Fejér Megyei Kormányhivatal Népegészségügyi Főosztály gyerekeknek szóló e-Bug nevű egészségfejlesztési oktatási programjához, melynek keretében foglalkoznak a személyi higiéné (kéz- és légúti higiéné), a szexuális egészség, a védőoltások és a felelősségteljes antibiotikum-használat témaköreivel.  Ezzel kapcsolatban a Főosztály szakemberei iskolákban, valamint a NAPRAFORGÓ városi Napközis Táborban használták a következő, az Egyesült által, összesen 21.485,- Ft értékben vásárolt és átadott terméket/eszközt:
2 db DBUVC200M Deb UV-aktív krém 200 ml.
Az átadott fluoreszkáló krém kb. 1200 gyerek helyes kézmosásra való oktatására elegendő.
A program a 2015. évi SZJA 1%-ból valósult meg.  

2017. április 12 – Vércukorszint mérésSzékesfehérvár

Az Egyesület szakembere az É-L-E-T Egyesület saját mérőkészülékével vércukorszínt mérést végzett az Alba Regia Nyugdíjas Egyesület Öreghegyi Klubja székhelyén. A vizsgálatot 45 fő kérte.