HÍREK – 2007

AZ ALAKULÁS ÉVE

 

2007. február 15  Megfogalmazódik az É-L-E-T Egyesület megalakításának gondolata.

2007. április 3  Alakuló ülés, alapszabály elfogadása.

2007. április 29-30  Egyesületi kirándulás Kerekegyházán.Biofarm látogatás.

2007. május 27 Az alakulóban lévő É-L-E-T Egyesület megszervezi – sok-sok együttműködő szervezettel közösen – a “Vissza a jövőbe” Régiós Családi Napot. A családi nap 2008-ban, már Székesfehérvár társadalmi felelősségvállalási programjának kiemelt rendezvénye.

2007. június 10 – Alapszabály egységes szerkezetű, módosított beadása.

2007. július 27  Az egyesület jogerősen bejegyzésre kerül.

2007. augusztus 24  Elkezdődik Székesfehérvár társadalmi felelősségvállalási programjának kidolgozása, a hozzá kapcsolódó internetes oldal (www.fehervarert.hu) tervezése. 2008. február 19-én, Székesfehérvár polgármestere – Magyarországon elsőként – elindítja a Felelősen a közösségért! Felelősen Fehérvárért! elnevezésű városi felelősségi programot.

2007. szeptember 14-16 Az egyesület európai uniós és csr szakértője, a Fehérvári Zenei Napok rendezvényen óriás európai uniós társasjátékkal segíti a fiatalokat eu-s ismeretek megszerzésében.

2007. október 31  Halloween ünnepén, az egyesület néhány tagja a tökfaragás praktikáival és a hozzá fűződő szokásokkal ismerteti meg a Pláza előtti térre kilátogatókat.

2007. december 10  Megkezdődik egy olyan új, középiskolásoknak szóló interaktív foglalkozássorozat kialakítása, amely segíthet a fiataloknak megérteni a társadalmi felelősségvállalás témáját. 2008. április 23-án, az Európai Bizottság anyagi, valamint a Pillar Alapítvány és az Európai Ifjúsági Parlament szakmai támogatásának köszönhetően, Székesfehérvár társadalmi felelősségvállalási programjához kapcsolódóan elindul a 4 alkalmat felölelő interaktív középiskolás program.